Jest rządowe poparcie dla modernizacji linii kolejowej z odcinkiem Dębica - Mielec
Fot. Archiwum

Wielkimi krokami zbliża się modernizacja linii kolejowej numer 25. Torowisko szczególnie na odcinku Dębica - Mielec jest w fatalnym stanie. Tymczasem transport szynowy ułatwiłby życie przedsiębiorcom w powiecie, który szczyci się prężnie działającą specjalną strefą ekonomiczną.

- Modernizacja tej linii zajmie około dwóch lat, oprócz ruchu towarowego, trzeba też myśleć o ruchu pasażerskim - powiedział nam Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania opłatkowego z politykami Prawa i Sprawiedliwości z powiatu mieleckiego, europoseł Tomasz Poręba, podkreślił, że jest rządowe poparcie dla inwestycji, której koszt może przekroczyć 100 milionów złotych.

Wielkim przedsięwzięciem infrastrukturalnym w powiecie mieleckim będzie też budowa drugiego mostu na Wisłoce. Koszt z dodatkową infrastrukturą drogową wyniesie około 80 milionów złotych.

W spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w mieleckim Zespole Szkół Technicznych wzięło w udział około 300 polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj