Od internautów: Duże zainteresowanie muzycznymi warsztatami w Ropczycach
fot. MusicTeam

Warsztaty muzyczne organizowane przez Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam cieszyły się dużym zainteresowaniem. Centrum Kultury w Ropczycach oraz Centrum Edukacji Muzycznej Music Team odwiedziło blisko 90 osób.  Warto zwrócić uwagę, że oprócz młodzieży szkolnej uczestniczyli w nich licznie także ludzie dorośli oraz doświadczeni już muzycy.

Największą popularnością, tak jak zakładali organizatorzy, cieszyły się zajęcia z Markiem Radulim (gitara elektryczna) oraz Zbigniewem Jakubkiem (instrumenty klawiszowe). Liczną klasę stworzył również Witek Krowiak (perkusja) oraz Sabina Nycek (wokal)

Zarówno uczestnicy jak i kadra prowadząca bardzo pozytywnie wypowiadali się o imprezie. Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie. Oprócz lekcji w poszczególnych klasach młodzi muzycy ćwiczyli zespołowo. Ważnym punktem programu było przygotowanie utworu na koncert finałowy.

Warsztatowicze spisali się znakomicie i wspaniale zaprezentowali się tego wieczoru. Rewelacyjny popis umiejętności i kunsztu dała również kadra dowodzona przez Marka Radulego. Muzycy stworzyli wspaniałą atmosferę, a publiczność bardzo żywo reagowała na to co działo się na scenie. Po koncercie odbyło się jam session, które przyciągnęło wielu muzyków z Podkarpacia. Koncert i jam session odbyły się w restauracji 3 Klimaty.

Sam Marek Raduli na pytanie jak podobał się dzień warsztatów powiedział: Bardzo mi się podobał, bardzo pracowity, wyjątkowy. Zajęcia połączone ze wspólnym koncertem zawsze budzą we mnie optymistyczne wrażenie, bo to jest taki przegląd i retrospekcja całego zakresu pracy i zainteresowań skompilowana w postaci pigułki, czyli w ciągu jednego dnia. Rano nie znasz nikogo, a wieczorem jesteście najlepszymi friendami bo zagraliście wspólny koncert. To tyczy się także wykładowców, których wczoraj poznałem. Sekcja rytmiczna, czyli basista i perkusista (przyp. red. Konrad Kiełbasa i Witek Krowiak) do tego wspaniale grający koledzy na instrumentach dętych (przyp. red. Władek Wiater, Bartek Longosz). Zbyszka Jakubka znam od 30 lat, to była jedyna znana postać, a cała reszta to piękna, niezapisana księga, która już dzisiaj ma swoje imiona i nazwiska. Wiem z kim grałem i co się wydarzyło. Do tego wszystkiego znakomite miejsce i ostatnim najważniejszym elementem była publiczność, która dopisała i myślę, że wszyscy mieliśmy razem fun.

Tegoroczne warsztaty były III edycją takiej imprezy, a ekipa MusicTeam na czele z Przemysławem Przywarą zapewnia, że będą kolejne edycje i zaprasza na warsztaty za rok.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  W Szkole Podstawowej w Broniszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim odsłonięto Tablicę Pamięci, poświęconą urodzonemu w tej miejscowości patronowi szkoły Karolowi Olszewskiemu....
 • 12 Sty, 2021
  Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne po raz siódmy
  Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne po raz siódmy
  Wystartowały zapisy na 7 edycję Bieszczadzkich Warsztatów Muzycznych, które w tym roku odbędą się w dniach od 17 do 24...
 • 31 Gru, 2020
  „Z konikiem polskim” przez las
  „Z konikiem polskim” przez las
  Szlak konny pod nazwą „Z konikiem polskim” powstał na granicy powiatów ropczycko-sędziszowskiego i mieleckiego. Większość jego tras (20 km) jest...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj