Tegoroczne rolnicze dopłaty unijne będą przyjmowane za pomocą e-wniosków. Właśnie ruszyła nowa e-aplikacja w wersji demo. Oddział ARIMR w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Izba Rolnicza podpisały w związku z tym porozumienie o pomocy rolnikom w wypełnianiu elektronicznego formularza.

Główny ciężar wsparcia rolników spadnie na doradców rolnych. Robert Pieszczoch, dyrektor PODR w Boguchwale potwierdza gotowość 200 swoich pracowników, którzy będą pomagali przy obsłudze e-wniosków w biurach rejonowych we wszystkich powiatach.

W wypełnieniu e-aplikacji pomogą także pracownicy Podkarpackiej Izby Rolniczej - zapewnił Stanisław Bartman, prezes samorządu rolniczego na Podkarpaciu. Samorząd dysponuje 13 przeszkolonymi pracownikami. W biurach powiatowych ARIMR będzie można tylko skorzystać ze stanowiska z dostępem do internetu.

Rokrocznie o płatności z ARiMR ubiega się 116 tysięcy podkarpackich rolników. W ubiegłym roku tylko jeden procent wniosków przekazano drogą elektroniczną. Obwinia się za to nieczytelną aplikację, która utrudniała korzystanie z wersji elektronicznego wniosku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj