Sprawa tarnobrzeskiego Mokrzyszowa nadal zawieszona
Fot. Wanda Piasek

Po burzliwej dyskusji radni Tarnobrzega ponownie zawiesili procedowanie projektu uchwały dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na osiedlu Mokrzyszów. Wcześniej projekt ten został wycofany podczas przerwanej przed tygodniem sesji Rady Miasta.

Sprawa ma związek z aresztowaniem prezydenta Tarnobrzega, któremu prokuratura przedstawiła zarzut przyjęcia 20 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy w zamian za zmodyfikowanie planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o teren na osiedlu Mokrzyszów, którego właścicielem jest tarnobrzeski radny Dariusz Kołek.

Zdaniem większości radnych do czasu wyjaśnienia całej sprawy należało się wstrzymać od procedowania uchwały dotyczącej Mokrzyszowa. Przeciwnego zdania był radny Witold Zych. Przekonywał on, że miasto niezależnie od zaistniałej sytuacji powinno żyć własnym życiem.

Zych zarzucił większości radnym chowanie głowy w piasek, zamiast aktywnego otwierania możliwości dla rozwoju gospodarczego miasta. W przypadku Mokrzyszowa chodzi o teren pod budowę galerii handlowej.

Pozostałe dwie uchwały, odroczone tydzień temu na dzisiejsze posiedzenie, zostały przyjęte. Dotyczą one zagospodarowania przestrzennego nad Jeziorem Tarnobrzeskim oraz dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Kopernika.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj