Pionierka malarstwa 3D w Polsce
fot. Justyna Piekło

W programie "Tu i teraz" naszym gościem była Katarzyna Kobylarz, artystka z Nowej Dęby, która robi furorę za granicą. Jest pionierką malarstwa w technologii 3D Chromadepth w Polsce.

Posiada inspirujący, bogaty w kolory i siłę styl współczesny malarstwa, który łączy z nurtem abstrakcyjnym. Tworzyła scenografie filmowe, muzealne i teatralne. Współpracowała przez kilka lat z Operą Krakowską. Namalowała ponad 300 obrazów, które pokazywała podczas kilkudziesięciu wystaw w Polsce i za granicą. Serwis slavorum.org nazwał ją "fantastyczną malarką młodego pokolenia".

Za granicą staje się już znaną artystką. Dostała zaproszenie do współpracy od kuratorów z Grecji na Sympozjum Sztuki i z dwóch włoskich galerii. Galeria w Londynie zapowiedziała wykonanie wystawy indywidualnej w 2019 roku.

Galeria w Jordanii zaproponowała jej wykonanie wnętrz kilku pomieszczeń technologią 3D. Rozmowy trwają bo artystka cały czas ma zlecenia i zobowiązania wobec klientów.

Bernadeta Szczypta i Szymon Taranda zapytali artystkę o niezwykłą wystawę, którą zamierza ona wykonać w Polsce. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Katarzyna Kobylarz zdradzi także tajniki techniki, w której maluje.

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

1 komentarz

  • Andrzej 06 Lut, 2019

    Widziałem prace tej Artystki. Są wspaniale! Szok. Bardzo się cieszę, ze w naszej okolicy są artyści, ktorzy robią furorę za granicą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj