The October Leaves
Fot. Marek Kołodziej

The October Leaves 

pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin rodzą się największe diamenty muzyki gitarowej. Zagrali na Talent Stage jednego z najważniejszych festiwali w kraju - Open’era, zwyciężyli Grand Prix na Węgorzewo Seven Festival 2013.
Wiosną 2014 roku wydali album "Bardziej Znani, Wiecznie Obcy", z którym gościli na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia.


W 2018 roku The October Leaves wydali singiel "Magic" promujący album Fallen Icon Hall of Fame, który ukaże się 14 listopada 2019 roku.

Na koncercie 25 października w Radiu Rzeszów będzie można usłyszeć przedpremierowo większość kompozycji z nowej płyty oraz zakupić ją prosto od zespołu wraz za autografami. Krążek ten będzie także „Płytą tygodnia” od 21 października w Radiu Rzeszów co oznacza, że zaistnieje szansa otrzymania go bezpłatnie z rąk redaktorów tej stacji. Album Fallen Icon Hall Of Fame jest zdecydowanie najlepiej brzmiącą rzeczą w naszym dorobku. Nowy materiał nagraliśmy w The Rolling Tapes Studio położonym w Srebrnej Górze, a właściwie w pobliskiej wiosce Budzów Kolonia, u podnóża Gór Sowich. To takie miejsce, gdzie nawet lokalni dostawcy pizzy błądzili mimo korzystania z GPS. Odosobnienie to w przypadku takiej pracy konieczność, dlatego decyzja co do studia była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć. Płytę wyprodukował Marek Schwartz, człowiek-orkiestra współpracujący z największymi nazwiskami branży, jak choćby Mark Sweden.


W trakcie pracy w studiu zauważyliśmy, że utwory stanowią spójną całość, w pewnym sensie kompozycję klamrową. Dość mroczny singiel „Magic” jest zaś swego rodzaju wstępem, prologiem, wezwaniem do wyprawy. Dlatego trafił do obiegu jako pierwszy oficjalny singiel. Poniekąd zdradza on kierunek, w jakim tym razem podążyliśmy.

Skład zespołu:

  • Kamil Bartkowiak - wokal, gitara
  • Szymon Bartkowiak - wokal, gitara
  • Kamil Rutkowski - bas
  • Piotr Szopa - perkusja
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Czytany 1469 razy
Więcej w tej kategorii: « U Studni Warm Heart »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj