U Studni
Fot. Marek Kołodziej

"Spotkali się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Większość muzyków grupy "U Studni" wywodzi się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mają nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i ich posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie.

Ola Kiełb-Szawuła - w zespole Stare Dobre Małżeństwo śpiewała w latach 1984-1989. Obdarzona łatwo rozpoznawalnym, aksamitnym głosem, wspomoże nas nie tylko wokalnie. Ola gra na gitarze, ale przede wszystkim komponuje piękne piosenki, jak również sama często pisze słowa. Jej specjalność to karkołomne wokalizy, których próbkę możecie odsłuchać na płycie „Pod wielkim dachem nieba” w piosence „Człowiek człowiekowi”. Na swoim koncie ma solowe wydawnictwa: „Lepsze widoki”, „Na rozstajach słów”, „Niedojrzałe czereśnie” oraz „W Nanibowie”.
Ola udziela się też w innych zespołach. Możecie ją usłyszeć z zespołem Wyspa, którego jest założycielką oraz z Do Góry Dnem.
Joanna Radzik - Aktualnie (wrzesień 2018) studentka ostatniego roku Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zastąpiła Wojciecha Czemplika, który odszedł do zespołu Pani Stanisławy Celińskiej. Bardzo utalentowana i niezwykle kompetentna skrzypaczka. Wprowadziła do zespołu młodzieńcze ożywienie, świeżość i wrażliwość. Dariusz Czarny - znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Członek zespołów Konwój i Hagoka Band. Występował na festiwalu country w Mrągowie, m.in. z Tomaszem Szwedem i Georgem Hamiltonem. Były gitarzysta kędzierzyńskiej Bohemy, z którą wydał płytę "Niepogoda na sny". W zespole Stare Dobre Małżeństwo zaistniał w 2006 roku, wnosząc nowe podejście do aranżacji piosenek. Doceniliśmy nie tylko jego umiejętności instrumentalne i aranżacyjne. Darek jest również świetnym kompozytorem. Jedna z pierwszych jego piosenek napisanych specjalnie dla naszego zespołu to „Jest taka ulica” do wiersza Adama Ziemianina.Robert Jaskulski - człowiek wielu zawodów, ale jego największą pasją jest gitara basowa. Zastąpił Andrzeja Stagraczyńskiego.

Ryszard Żarowski - gitarzysta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola. Od 1989 do 2012 muzyk zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Związany emocjonalnie z Ogólnopolską Turystyczną Giełdą Piosenki Studenckiej, na której można go spotkać zawsze w okolicach przełomu lipca i sierpnia. W swoim dorobku również ma solową płytę „A może jednak”.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 1434 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Kam 19 Lis, 2019

  Zgadzam się z "przedmówcami" ja też czekałam.. może czas pomyśleć o większej sali??

 • WojciechT55 18 Lis, 2019

  Możliwość wzięcia udziału w koncertach organizowanych w studiu im. Tadeusza Nalepy to nadal ruletka w której zawsze wygrywa kasyno, a grający są notorycznie nabijani w butelkę. Pozdrawiam serdecznie

 • Bruno Szczepański 17 Lis, 2019

  Podobnie do Pani Alicji ja również czekałem na możliwość zarezerwowania biletu w poniedziałkowy ranek (18.11) tymczasem już dziś (17.11) w przeddzień otwarcia rezerwacji biletów na koncert spotykam na stronie informację że bilety są już wyczerpane... przykre... Pozdrawiam zespół i życzę udanego koncertu. B.S.

 • .Alicja Franczyk 17 Lis, 2019

  Prosze o wyjasnienie : na koncerty w RR mozna teraz zdobyc zaproszenia przez stronę internetową tylko prosze o informacje,w jaki sposób mozna tego dokonac.W tym momencie opisuje sytuacje,która zespołu "U Studni",który ma sie W dniu ła informacja na stronie,ze zamowienia 2-osobowe bedzie mozna uzyskac po zalogowaniusie na stronie w tygodniu,w ktorym ma odbyc się koncert,a teraz-tj niedziela :30 widnieje informacja o braku zaproszen itd.,a tydzien, w ktorym ma byc koncert zaczyna sie w poniedziałek- a może jestem w bł podobna sytuacja bedzie na koncert piosenek Edith Piaf 24.11.,o którym to słyszy sie na antenie,a na stronie nie ma informacji.Z przykroscia stwierdzam,ze coraz trudniej mozna dostać się na koncerty do Studia Polskiego Radia Rzeszów.-Alicja
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj