W Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule low kick. W stolicy Podhala wystartowało 278 zawodniczek i zawodników z 78 klubów.

Wśród kobiet najlepszą kickboxerką wybrano Iwonę Nierodę, która po raz 9 w karierze została mistrzynią Polski. Zawodniczka UKS Diament Pstrągowa, 3-krotna mistrzyni świata - wygrała 3:0 w finale kategorii do 56 kg z Katarzyną Świzdor reprezentantką innego podkarpackiego klubu Sokoła Jarosław. Srebro wywalczyła również w wadze do 60 kg Ewa Sobiło z klubu Oyama Rzeszów

Wśród mężczyzn srebrny medal w kategorii do 81 kg zdobył Arkadiusz Kaszuba z Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki. Sukcesy reprezentantów Podkarpacia także w rywalizacji juniorów. Złota wywalczyli w wadze do 67 kg - Miłosz Baran i powyżej 81 kg - Adam Tutak. Obaj reprezentują klub Samuraj Sanok.