T. Pamuła: czekamy na wnioski dotyczące wsparcia dla rolników
fot. Mirosław Majka

14 marca mija termin składania oświadczeń potwierdzających brak zmian w porównaniu z ub. rokiem we wniosku o unijne wsparcie dla rolników. Na Podkarpaciu zrobiło to dopiero 17 tys właścicieli gospodarstw, podczas gdy potencjalnie uprawnionych jest 80 tys. Najmniej oświadczeń złożono w powiatach rzeszowskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim.

Teresa Pamuła dyr Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomniała, że oświadczenia mogą składać osoby, które mają gospodarstwa poniżej 10 ha, i w minionym roku ubiegały się wyłącznie o jednolitą płatność obszarową, płatność na zazielenienie, płatność dodatkową związaną z uprawą chmielu, płatność do kóz i owiec, płatność ONW, wypłatę pomocy na zalesienie, premię pielęgnacyjną i zalesieniową a także płatność niezwiązaną do tytoniu.

W przypadku złożenie niekompletnego oświadczenia, rolnik będzie miał 7 dni na jego poprawienie. Niezłożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku na tegoroczne płatności droga elektroniczną. Składanie tegorocznych wniosków rolniczych rozpocznie się 15 marca. W roku 2018 wszystkie wnioski wraz z załącznikami muszą być złożone droga elektroniczną. Rolnicy otrzymają w tym zakresie pomoc ze strony doradców rolnych, pracowników ARiMR oraz Izby Rolniczej.

Na Podkarpaciu wnioski składa rokrocznie około 116 tys. rolników.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj