Zmodernizują lotnisko w Turbi do celów biznesowych i sportowych?
fot. archiwum

Lotnisko w Turbi może być szansą rozwoju Stalowej Woli. Z takiego założenia wychodzą władze miasta, które planują przejęcie tego obiektu przez samorząd, modernizację i wykorzystywanie do celów biznesowych i sportowych.

Do tej pory samorząd nie mógł podejmować takich działań, bo właścicielem lotniska jest Aeroklub Stalowowolski. Jednak niedawno nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Aeroklubu upoważniło zarząd do wypracowania warunków przekazania tego majątku na rzecz miasta.

Decyzję w tej sprawie musi jeszcze podjąć Rada Miasta. Zdaniem prezydenta Lucjusza Nadbereżnego lotnisko jest niewykorzystaną bramą rozwojową dla Stalowej Woli. Włodarz miasta podkreśla, że istnieje możliwość pozyskania środków, które umożliwią modernizację tego obiektu.

Obecnie lotnisko w Turbi wykorzystywane jest do celów szkoleniowych i sportowych. Od kilku dni trwają tam Szybowcowe Mistrzostwa Polski, a w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Planowane są też podkarpackie pokazy lotnicze.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj