S. Kruczek o sytuacji w wojewódzkim szpitalu nr 2 w Rzeszowie
fot. M.Maśniak

Referendum strajkowe w wojewódzkim szpitalu nr 2 w Rzeszowie jest przedwczesne – powiedział na antenie Polskiego Radia Rzeszów – odpowiedzialny za służbę zdrowia wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek.

W Szpitalu trwa referendum, a związki są w sporze z dyrekcją. Pracownicy chcą podwyżek i poprawy warunków pracy. Tymczasem na piątek zapowiedziano spotkanie dyrekcji z przedstawicielami związków zawodowych. Zarząd województwa jest organem prowadzącym szpital i postanowił włączyć się do rozmów w roli mediatora.

W ubiegły piątek przed urzędem marszałkowskim pikietowali przedstawiciele siedmiu związków zawodowych. Podnoszono między innymi postulaty płacowe, ale mówiono też o zbyt małym zatrudnieniu i złych warunkach pracy.

Pracownicy uważają, że to na nich spada głównie ciężar restrukturyzacji wychodzącej z potężnego zadłużenia placówki. Z takim twierdzeniem nie zgadza się gość Radia Rzeszów choć zapowiada, że podwyżki będą następowały, a rozmowy o nich rozpoczną się niebawem.

Tymczasem trwa restrukturyzacja największego w regionie szpitala. Dwa lata temu zadłużenie sięgało niemal 50 milionów złotych. Od lipca ubiegłego roku szpital odnotowuje zyski. Jak powiedział wicemarszałek Stanisław Kruczek wypracowane zyski w całości będą przeznaczane na leczenie i funkcjonowanie szpitala

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj