Będzie nowy blok operacyjny w stalowowolskim szpitalu
fot. archiwum

W Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli podpisano umowę w sprawie budowy bloku operacyjnego. To kluczowa inwestycja dla tej placówki i jedna z najważniejszych w historii powiatu. Bez modernizacji 60-letniego bloku operacyjnego, który nie spełnia już współczesnych wymogów, szpitalowi groziła by degradacja.

Zadanie zrealizuje firma Erbud, która wybudowała już w stalowowolskiej lecznicy lądowisko dla śmigłowców sanitarnych. W ramach inwestycji, na drugim piętrze Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego powstanie nowoczesny blok operacyjny. Będzie się składał z 5 sal operacyjnych, sali wybudzeniowej na 6 stanowisk oraz 3 sal zabiegowych pracowni endoskopowej. Na części parteru pawilonu powstanie nowoczesna centralna sterylizatornia. Planuje sie też wymianę przestarzałej  aparatury i sprzętu medycznego.

Nowy blok operacyjny ma być gotowy w kwietniu 2019 roku. Wartość projektu wynosi prawie 25 milionów złotych, z czego niecałe 10 milionów to dofinansowanie z funduszy unijnych. Pozostałą kwotę zapewni powiat stalowowolski.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj