Wstrzymano przyjęcia na patologię ciąży i ginekologię w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Na oddziale brakuje personelu. Kobiety w ciąży odsyłane są do szpitala przy ul. Szopena i do Pro Familii. Ale z powodu absencji problem dotyczy całego szpitala przy ul. Lwowskiej, na zwolnieniach lekarskich jest 136 pielęgniarek i położnych.

Właśnie teraz w szpitalu przy ul. Lwowskiej rozpoczynają się rozmowy dotyczące żądań płacowych. Mają charakter "techniczny", ponieważ nie uczestniczy w nich mediator Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zarząd województwa proponuje podwyżki, których wysokość będzie uzależniona od stażu pracy. Związki zawodowe domagają się 500 złotych wliczonych do wynagrodzenia zasadniczego dla każdej pielęgniarki i położnej.

 

AKTUALIZACJA godzina 19

Jest wstępne porozumienie w sprawie sporu zbiorowego w Klinicznym szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Strony, czyli związki zawodowe, dyrekcja oraz Zarząd Województwa Podkarpackiego doszły do porozumienia w zakresie pierwszego punktu dotyczącego podwyżek dla wszystkich pracowników reprezentowanych w sporze.

Dalsze rozmowy dotyczące pozostałych kwestii sporu toczyć się będą w najbliższym czasie, dlatego do tego czasu strony nie udzielają szczegółowych informacji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj