Jarosław Kinal o bezpieczeństwie w Internecie
Fot. pixabay.com

Po raz kolejny Polska włączyła się do akcji "Tydzień z Internetem". To ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości tego medium.

Dr Jarosław Kinal, socjolog z Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwrócił na naszej antenie uwagę, że to od użytkowników internetu zależy, jak wykorzystany będzie jego potencjał. Bardzo istotne jest, aby umieć odróżnić informacje prawdziwe od fałszywych i umieć weryfikować, które źródła są wiarygodne, a które nie.

Wiele do życzenia pozostawia - zdaniem naszego gościa - kwestia bezpieczeństwa w internecie. Większość użytkowników korzysta z jednego hasła do wszystkich swoich kont, w dodatku te hasła to np. ciąg cyfr 12345 albo imię żony lub męża, które podajemy na portalach społecznościowych.

Jarosław Kinal podkreśla, że wszyscy użytkownicy internetu powinni mieć wiedzę na temat bezpiecznego serfowania po stronach www, a w szczególności po stronach bankowych. Należy między innymi zwracać uwagę, czy strony logowania do banków są szyfrowane i czy w adresie wyświetla się zielona kłódka, która oznacza, że połączenie jest bezpieczne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj