Zbierają na renowację polskich cmentarzy i kościołów na Ukrainie i Białorusi
fot. archiwum

Studenci ze Slawistycznego Koła Naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego już po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Serce dla Kresów”.

Do 9 listopada na Wydziale Filologicznym uczelni zbierają do puszek pieniądze na renowację polskich cmentarzy oraz polskich kościołów na Ukrainie i Białorusi.

Jak powiedziała nam dr Jolanta Kur-Kononowicz opiekun naukowy Koła, akcja jest adresowana do wszystkich, którym los polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego na dawnych Kresach nie jest obojętny.

Nieco dłużej, bo do 23 listopada, potrwa zbiórka darów na rzecz Domu Dziecka we wsi Kornałowicze na Ukrainie oraz szkoły nr 10 im. Św. Marii Magdaleny z polskim językiem nauczania we Lwowie. Dobroczyńcy mogą przynosić ubrania dla dzieci, środki czystości, żywność, artykuły piśmienne i biurowe.

Rzeczy można zostawiać w oznaczonym miejscu na parterze Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, również w soboty.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Gru, 2020
  Ciężarówka z darami na Ukrainę
  Ciężarówka z darami na Ukrainę
  Ciężarówka wypełniona darami wyruszyła z Rzeszowa do Kijowa. Zawiezie na Ukrainę 39 łóżek, 80 chodzików i 2 fotele ginekologiczne. O...
 • 21 Gru, 2020
  Polskie smakołyki na dawnych Kresach RP
  Polskie smakołyki na dawnych Kresach RP
  Smakołyki z Polski znajdą się na świątecznych stołach naszych rodaków z ziemi lwowskiej. Stało się to możliwe, dzięki akcji charytatywnej...
 • 11 Gru, 2020
  Mniej studentów na podkarpackich uczelniach
  Mniej studentów na podkarpackich uczelniach
  Na Podkarpaciu systematycznie ubywa studentów. Dotyczy to  zarówno uczelni publicznych, jak i niektórych prywatnych. Jak wyliczył Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj