Józef Twardowski o jubileuszu mieleckiej ARR
Fot. Archiwum

Ponad 100 hektarów uzbrojonych terenów inwestycyjnych, dwa inkubatory technologiczne i największy w województwie podkarpackim fundusz pożyczkowy. Tym szczyci się dzisiaj Józef Twardowski, prezes Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która świętuje 25-lecie istnienia.

W fabrykach i zakładach pracy, które powstały na terenach należących do Agencji zatrudnienia znalazło ponad tysiąca osób. W inkubatorach technologicznych obecnie działa 61 firm, a w sumie było ich ponad 200. Fundusz pożyczkowy prowadzony jest z myślą o małych i średnich firmach, które nie mają szans na kredyt w bankach. W tej chwili uruchomionych jest ponad 750 pożyczek, a wartość wszystkich udzielonych szacowana jest na poziomie 90 mln złotych.

Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego jest również jednym z czterech w województwie tzw. akredytowanych ośrodków innowacji. To oznacza, że przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie na innowacyjne przedsięwzięcia w wysokości do 400 tys. złotych.

Mielecka Agencja prowadzi także szkolenia i punkty doradcze, a bezrobotnym przydziela dotacje na rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj