Starosta powiatu kolbuszowskiego Józef Kardyś zawiesił pełnienie funkcji przewodniczącego powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie afery z jego udziałem. Zrezygnował ze stanowiska starosty pod koniec poprzedniej kadencji ponieważ chciał nabyć prawo do emerytury. Po dwóch dniach został wybrany na kolejną kadencję.

Wczoraj w tej sprawie zebrał się Zarząd Prawa i Sprawiedliwości Okręgu Rzeszowskiego. Józef Kardyś przedstawił swoje stanowisko, a po dyskusji z udziałem członków Zarządu oraz parlamentarzystów, zawiesił pełnienie swojej funkcji do czasu zbadania sprawy przez właściwe organy. Zdaniem Zarządu Okręgu PiS nie doszło do złamania prawa - czytamy w przesłanym mediom oświadczeniu. Niemniej tego rodzaju postępowanie może rodzić negatywne opinie.    

Doniesienie w sprawie rezygnacji i ponownego wyboru oraz powołania na dwa dni nowego starosty trafiło do tarnobrzeskiej prokuratury.

- Jako Prawo i Sprawiedliwość oczekujemy od naszych członków pełnej transparentności i przestrzegania zasad uczciwości i postępowania zgodnie z zasadami etyki, dlatego zarząd z zadowoleniem przyjął decyzję starosty o zawieszeniu swojej funkcji przewodniczącego struktur powiatowych PiS do czasu wyjaśnienia sprawy – wyjaśnił Władysław Ortyl.

Władysław Ortyl podkreśla przy tym, że obecnie Zarząd Okręgu oczekuje na rozstrzygnięcia skarg złożonych do instytucji i organów, które zajmują się sprawą z wniosku obywateli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 13 Sty, 2021
  „Muzea na wolnym powietrzu. Antycypacje”
  „Muzea na wolnym powietrzu. Antycypacje”
  Książka „Muzea na wolnym powietrzu. Antycypacje” to najnowsza publikacja Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Okazją do rozważań na temat przyszłości...
 • 11 Sty, 2021
  Wybory w gminach Tarnowiec i Cmolas
  Wybory w gminach Tarnowiec i Cmolas
  4 osoby wystartują w przedterminowych wyborach wójta gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim. Głosowanie odbędzie się 24 stycznia. Wybory zarządzono w...
 • 31 Gru, 2020
  O krok od tragedii
  O krok od tragedii
  Wychłodzony 62-latek w porę uzyskał pomoc. Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkaniec Kolbuszowej, w trakcie spaceru zauważył mężczyznę leżącego w przydrożnym...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj