Wąsacze się badają. Akcja Movember
Fot. za Facebook (Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc - Mieszkańcy)

Prezydent Rzeszowa, jego zastępca, sekretarz miasta oraz trzech radnych zachęca chłopców i mężczyzn do badań profilaktycznych. Na facebookowym profilu Tadeusza Ferenca umieszczono zdjęcie, na którym 5 urzędników ma domalowane wąsy, szósty ma swój zarost.

W ten sposób panowie dołączyli do znanej na całym świecie listopadowej akcji Movember. Polega na zapuszczaniu wąsów, które prowokują do dyskusji o raku jąder i prostaty, by uświadamiać jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. My się badamy. Zbadajcie się i Wy - napisano obok zdjęcia.

Rak jąder kojarzony jest głównie z chorobą osób starszych, ale atakuje głównie ludzi młodych. Ryzyko dotyczy nawet osób około 14. roku życia, ale grupą najbardziej narażoną na zachorowanie są panowie w wieku od 20 do 34 lat.

Nie ma wyszczególnionych żadnych czynników ryzyka. Rak jąder przytrafić się może każdemu mężczyźnie. Dlatego tak ważne jest również samobadanie.
Rak jąder jest jednym z najszybciej rozwijających się nowotworów i nieleczony może doprowadzić do śmierci w ciągu kilku miesięcy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj