Stypendia dla zdolnych
Fot. Archiwum

W Sanoku, Brzozowie i Krośnie uczniowie gimnazjów, liceów i techników podpisywali dziś umowy dotyczące przyznania im unijnych stypendiów..

Maria Kurowska, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, gratulując uczniom spełnienia wymaganych kryteriów powiedziała, że są to stypendia za dobrą naukę i rozwijane pasje.

Średnia ocen dla stypendystów z gimnazjów i liceów nie mogła być niższa niż 5.0 a dla techników 4,5. Drugim kryterium był dochód w rodzinie nie przekraczający 1300 zł na osobę.

Uczniowie będą dostawać czterysta zł miesięcznie przez dziesięć miesięcy. Stypendyści z krośnieńskich szkół mówili że pieniądze przeznacza na kursy rysunku, kształcenie głosu, podręczniki i sprzęt informatyczny.

To wielka pomoc dla zdolnej młodzieży potwierdzają nauczyciele. Młodzi ludzie często otrzymują stypendium za dobrą naukę po raz kolejny.

W tym roku z ogólnej puli stypendialnej wynoszącej 5 mln zł skorzysta w naszym województwie  ośmiuset uczniów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 31 Sty, 2021
  Rusza taksówka społeczna
  Rusza taksówka społeczna
  W Brzozowie zbierane są już zgłoszenia chętnych do korzystania z darmowej taksówki społecznej. Usługa będzie dostępna od jutra. Z bezpłatnych...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj