Rusza taksówka społeczna
Fot. archiwum / nowe media

W Brzozowie zbierane są już zgłoszenia chętnych do korzystania z darmowej taksówki społecznej. Usługa będzie dostępna od jutra. Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby, które mają problemy z poruszaniem się – ale nie tylko niepełnosprawne z orzeczeniem. Skorzystać mogą także zaawansowani wiekowo lub mający chwilową niedyspozycję zdrowotną. Trzeba mieć do tego dokumentację medyczną albo specjalne zaświadczenie od lekarza oraz dołączyć deklarację o chęci korzystania z usługi.

Cel wyjazdu może być różny – np. wizyta w gabinecie rehabilitacyjnym, udział w kursie zawodowym, spotkaniu integracyjnym czy odwiedzenie placówki kultury.

Samochód jest przystosowany do przewożenia niepełnosprawnych i kierowcy pomagał będzie asystent. Zapewnia przejazd w obie strony od drzwi do drzwi. Darmowe usługa finansowana będzie z programu PFRON do jesieni 2022 roku – później finansować ma ją samorząd, prawdopodobnie z częściową odpłatnością klientów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 10 Gru, 2020
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Mieszkańcy Brzozowa i okolic mający problemy z poruszaniem się będą mieli do dyspozycji darmową taksówkę. Auto przystosowane m.in. do przewozu...
 • 20 Lis, 2020
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Koniec problemów kierowców na jednej z głównych ulic Brzozowa - 3 maja. Od pół roku na części tej drogi obowiązywał...
 • 18 Lis, 2020
  Kolejny pijany kierowca uchwycony
  Kolejny pijany kierowca uchwycony
  Dzięki zdecydowanej reakcji świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Na parkingu jednego ze sklepów w Brzozowie jeden z klientów zauważył, że...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj