Darmowa taksówka w Brzozowie
Fot. J. Jaracz

Mieszkańcy Brzozowa i okolic mający problemy z poruszaniem się będą mieli do dyspozycji darmową taksówkę. Auto przystosowane m.in. do przewozu osób na wózkach kupuje samorząd – jako jeden z nielicznych na Podkarpaciu, który przystąpił do nowego programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak mówi naczelnik wydziału spraw społecznych Alicja Tomoń, z przejazdu będzie można korzystać od połowy stycznia - z wielu powodów. Nie tylko by dojechać do lekarza, ale też na zakupy, do biblioteki czy na wystawę. W darmowej taksówce oprócz kierowcy będzie tez pomagający mu asystent, będzie to zatem transport który zacznie się praktyczne przy łóżku chorego. W ramach projektu zaplanowano też zakup urządzenie do transportu po schodach i przebudowanie jednego z wyjść z brzozowskich bloków.

Do skorzystania ze społecznej taksówki potrzebne będzie orzeczenie lekarza. Darmowe przejazdy z programu PFRONu mają być realizowane do jesieni 2022 roku, później finansować je będzie samorząd i być może trzeba będzie częściowo za to płacić.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 31 Sty, 2021
  Rusza taksówka społeczna
  Rusza taksówka społeczna
  W Brzozowie zbierane są już zgłoszenia chętnych do korzystania z darmowej taksówki społecznej. Usługa będzie dostępna od jutra. Z bezpłatnych...
 • 20 Lis, 2020
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Koniec problemów kierowców na jednej z głównych ulic Brzozowa - 3 maja. Od pół roku na części tej drogi obowiązywał...
 • 18 Lis, 2020
  Kolejny pijany kierowca uchwycony
  Kolejny pijany kierowca uchwycony
  Dzięki zdecydowanej reakcji świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Na parkingu jednego ze sklepów w Brzozowie jeden z klientów zauważył, że...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj