Kończą pakowanie darów dla rodaków na Litwie
fot. PSMM

Wolontariusze z Podkarpacia kończą pakowanie darów zebranych w ramach akcji Rodacy Bohaterom.

Organizatorem ogólnopolskiej zbiórki jest Stowarzyszenie Odra Niemen, a w naszym regionie prowadzili ją członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów.

Żywność trafi pod koniec stycznia do polskich kombatantów i ich rodzin na Litwie, zostanie też zawieziona do jednego z tamtejszych domów dziecka, którego podopiecznymi są głównie maluchy pochodzenia polskiego.

Jak powiedzieli nam wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Militariów, Krystian Fila i Michał Flis, którzy w ubiegłym roku byli z darami na Litwie, godne podkreślenia jest przywiązanie naszych rodaków do polskich tradycji.

"Oni kultywują naszą kulturę i język już od najmłodszych lat, a w rejonie solecznickim, dokąd trafią dary, większość mieszkańców stanowią właśnie Polacy" - powiedział Michał Flis.

W trakcie kilkudniowej wyprawy z darami, wolontariusze przekażą też rodakom kartki z pozdrowieniami wykonane przez uczniów podkarpackich szkół.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Kilkanaście osób z powiatu stalowowolskiego i z Rzeszowa otrzymuje pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji "Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Organizatorem...
 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj