J.Barycki o  "Świecie Mistrza Beksińskiego"
Fot. R.Adamski

Wielkie wydarzenie kulturalne w Filharmonii Narodowej w Warszawie przy okazji rocznicy urodzin Zdzisława Beksińskiego - przypomniał o tym na naszej antenie Janusz Barycki, prezes rzeszowskiej Fundacji Beksiński. Przed tygodniem minęło 90 lat od urodzin artysty z Sanoka i z tej okazji Fundacja przygotowała wiele wydarzeń kulturalnych w całej Polsce.

 Kulminacją będzie poniedziałkowy koncert w Filharmonii Narodowej połączony z multimedialnym pokazem prac pod hasłem "Świat Mistrza Beksińskiego". Nasz gość zapowiedział, że prezentacji 14 obrazów będzie towarzyszyć wykonanie "Requiem" Alfreda Schnittkego - kompozytora szczególnie cenionego przez Zdzisława Beksińskiego.

 Janusz Barycki stwierdził, że twórczość Beksińskiego cieszy się dużym zainteresowaniem głównie z uwagi na jej emocjonalny charakter. Dodał, że do popularności sanockiego artysty przyczyniły się liczne publikacje i filmy na jego temat.

 Oprócz Warszawy - wydarzenia związane z 90 rocznicą urodzin Zdzisława Beksińskiego odbędą się w Toruniu, Krakowie i Sanoku. Zdzisław Beksiński został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu w lutym 2005 roku.

Oceń ten artykuł
(55 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj