Kolejny krok we współpracy HSW i Raytheon
Fot. Archiwum

Huta Stalowa Wola bliżej produkcji wyrzutni rakiet systemu Patriot. Przedstawiciele zakładu i amerykańskiego koncernu Raytheon podpisali porozumienie umożliwiające rozpoczęcie przygotowań w tym zakresie.

Chodzi o produkcję i integrację 16 wyrzutni rakiet M903, podstawowych elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej "Wisła". Za realizację tego programu odpowiada konsorcjum 14 podmiotów z Polską Grupą Zbrojeniową jako liderem.

W I fazie programu "Wisła" HSW i inne polskie zakłady uzyskają między innymi technologie umożliwiające istotny udział w produkcji wyrzutni i ich komponentów. Dzięki współpracy z amerykańskimi partnerami Polska Grupa Zbrojeniowa stanie się elementem łańcucha dostaw w systemie Patriot.

Wyrzutnie będą produkowane w Hucie Stalowa Wola w oparciu o dane konstrukcyjne otrzymane od strony amerykańskiej. Dyrekcja HSW liczy, że współpraca z koncernem Raytheon wpłynie na rozwój zakładu. Podkreśla też korzyści związane z realizacją zadań offsetowych dotyczących produkcji armat kalibru 30 milimetrów na licencji amerykańskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj