Trwa remont alejek przy łańcuckim zamku
Fot. Archiwum

Z powodu trwającego remontu część alejek parkowych w otoczeniu Muzeum Zamku w Łańcucie jest wyłączona z ruchu. Przede wszystkim wymieniana jest ich nawierzchnia, na którą od lat narzekali turyści.

Jak poinformował nas dyrektor Muzeum Wit Karol Wojtowicz usuwany jest mocno zdegradowany beton, położony jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku, w 40-centymetrowym korycie kładziony jest piasek, kamień i na koniec warstwa ceramiczna.

Wzdłuż alejek zakładany jest monitoring oraz sieć WI-FI, część alejek wiodących do zamku i z zamku do wozowni zyska nowe oświetlenie, tak by turyści mogli wieczorami spacerować bezpiecznie.

Prace w parku zamkowym prowadzone są w ramach projektu konserwatorskiego obejmującego piwnice zamkowe, elewacje i stolarkę, a także dziedzińce wewnętrzne. Osobnym projektem objęta jest rewitalizacja oranżerii i ujeżdżalni.

Wszystkie te prace pochłoną blisko 80 milionów złotych. Większość stanowi unijna dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wsparcia udzielił także samorząd województwa podkarpackiego i budżet państwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Sty, 2021
  Samorządy a zanieczyszczenie powietrza
  Samorządy a zanieczyszczenie powietrza
  Dopłaty do wymiany pieców węglowych na ekologiczne, monitoring i edukacja. Takie m.in. działania podejmują podkarpackie samorządy w trosce o czyste...
 • 20 Sty, 2021
  Pomoc z PCK
  Pomoc z PCK
  Rodziny i osoby samotne o niskich dochodach z powiatów: łańcuckiego i przeworskiego mogą otrzymać pomoc żywnościową z Polskiego Czerwonego Krzyża....
 • 18 Sty, 2021
  Pies przywiązany do hydrantu
  Pies przywiązany do hydrantu
  Policjanci z Łańcuta uratowali przed zamarznięciem psa przywiązanego do hydrantu. Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem w gminie Białobrzegi....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj