M. Rauch: Strajk nie przeszkodził w egzaminach gimnazjalnych na Podkarpaciu
Fot. Marcin Kalita

Na Podkarpaciu strajk nauczycieli nie przeszkodził w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych. Jak zapewniła na antenie Polskiego Radia Rzeszów Kurator Oświaty w Rzeszowie Małgorzata Rauch sprawdzian odbywa się w stu procentach szkół. W 572 placówkach egzamin zdaje  20 tys 207 gimnazjalistów.

Małgorzata Rauch podkreśliła, że wielu pedagogów z odpowiedzialnością podeszło do pracy w komisjach egzaminacyjnych. Do zespołów nadzorujących weszli nauczyciele, którzy nie strajkują, także część pedagogów zawiesiła na ten czas strajk. Dyrektorzy skorzystali też z listy osób zamieszczonych na stronie Kuratorium Oświaty. 

Zdaniem naszego gościa najtrudniejszy będzie trzeci dzień egzaminów w piątek z języka obcego. Dyrektorzy szkół będą musieli zapewnić większą liczbę członków zespołów nadzorujących. Mimo obaw Małgorzata Rauch jest przekonana, że również odbędą się zaplanowane na poniedziałek 15 kwietnie egzaminy ośmioklasistów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Walter 10 Kwi, 2019

    Super zeby tak dalej egzaminy sie odbyly.

  • Observator 10 Kwi, 2019

    Kierujący oświatą i nauczyciele zdający sobie sprawę ze swej służby i misji na Podkarpaciu i w Kraju tak trzymać. Chronić pozycji społecznej nauczycieli i oświaty w Polsce. Siły sięgające czasów komunistycznych, w tym sterowani związkowcy chcą Was podzielić i skłócić, a tym samym dokonać dalszych podziałów wśród Polaków i przejąć władzę. Należy bronić się przed tym. Narodem skłóconym i jego grupami łatwiej się rządzi i steruje do oddawania głosów w wyborach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj