Jest praca w komisjach wyorczych. Można dorobić do 500 złotych
fot. Archiwum

Zainteresowani pracą w komisji wyborczej podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, powinni najpierw zgłosić się do pełnomocnika wybranego komitetu wyborczego i zostać zgłoszonym właśnie przez ten komitet. Termin upływa 26 kwietnia.

Po tym czasie, jeśli liczba chętnych będzie większa niż przewidziana liczba członków komisji, nastąpi losowanie. Jeśli chętnych będzie za mało, bezpośrednio zgłaszać będą się mogły osoby fizyczne.

Członkiem obwodowej komisji wyborczej może zostać pełnoletni obywatel polski lub Unii Europejskiej, niepozbawiony praw obywatelskich i nieubezwłasnowolniony. Powinien na stale mieszkać na terenie województwa, w którym się zgłasza. Diety za pracę w komisji wynoszą: dla przewodniczącego 500 zł, dla jego zastępcy 400 zł a dla zwykłych członków 300 zł. To dużo więcej niż podczas ostatnich wyborów parlamentarnych - wtedy przewodniczący zarabiał 200 zł, a członek komisji 160 zł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja. Wybierzemy 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj