Lotnicze imprezy w tym roku w Turbii
fot. W. Piasek

"Poszybujmy z funduszami europejskimi" - pod takim hasłem przebiegać będą tegoroczne imprezy lotnicze w Turbii.

Już 11 maja na stalowowolskich błoniach nad Sanem odbędzie się otwarcie Szybowcowych Mistrzostw Europy. Udział w zawodach zgłosiło ponad 60 zawodników z 20 najlepszych drużyn krajów europejskich. Organizatorzy przewidują, że mistrzostwa obserwować będzie około 20 tysięcy widzów.

Z kolei 2 czerwca na lotnisku w Turbii odbędzie się V edycja Podkarpackich Pokazów Lotniczych. Ciekawostką jest, że na tego typu pokazy po raz pierwszy wybrano lotnisko trawiaste. Wcześniej odbywały się one w Rzeszowie, Krośnie i dwukrotnie w Mielcu. Perełką wśród startujących maszyn będzie oryginalny samolot z czasów II wojny światowej P-51 Mustang.

Obydwa wydarzenia nawiązują do tradycji lotniczych tego terenu i mają promować ważną gałąź przemysłu w naszym województwie. Na Podkarpaciu działa 160 firm i kooperantów branży lotniczej oraz kosmonautyki, które zatrudniają 160 tysięcy pracowników.

Planowane imprezy zbiegają się również z jubileuszem 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej, dlatego nie zabraknie tam akcentów promujących unijne fundusze pomocowe. Organizatorami podniebnych atrakcji w Stalowej Woli i Turbi są marszałek województwa podkarpackiego, prezydent Stalowej Woli, miejscowy Aeroklub i gmina Zaleszany.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj