Tomasz Poręba o strajku nauczycieli
Fot. Marcin Kalita

Podkarpacki europoseł - i szef Kampanii PiS do parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba liczy na dialogu miedzy rządem, a nauczycielami podczas zaplanowanego na jutro okrągłego stołu oświatowego.

Na antenie Polskiego Radia Rzeszów polityk odnosząc się do strajku ocenił, że mimo - jak się wyraził "często bardzo słusznych oczekiwań i żądań jest to protest upolityczniony".

Dziś Sejm zajmie się zmianami przepisów w sprawie matur. Zgodnie z projektem, w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matur, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorom szkół, a w szczególnych przypadkach - organom prowadzącym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Walter 25 Kwi, 2019

    Rzad powinnien przymusic nauczycieli do pracy. Dostali dobra oferte. M. Broniarz powinnien sie podac do dymisji.

  • Observator 25 Kwi, 2019

    Wyważona, słuszna i mądra wypowiedź Europosła nt. tzw. strajku części nauczycieli posłusznych pseudoprzywódcom z rodowodem sięgającym poprzedniego okresu XX wieku. Jest to akcja upolityczniona i odpowiednio sterowana z negowaniem jak widzimy wszystkich propozycji i ofert. Czyli wszystko na NIE, aby tylko wprowadzać zamieszanie polityczne, zamęt, podziały społeczeństwa i obniżać poziom oświaty w RP. Gdzie tu jest etyka i praworządność, których mają nauczać dzieci i młodzież pracownicy oświaty. Należy zrobić wszystko aby młodzież zdawała matury i startowała na bieżąco na studia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj