Z. Ziobro w Rzeszowie o zaufaniu do niezawisłych sądów i reparacjach wojennych
fot. Monika Domino

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w Rzeszowie wsparł kandydatkę tego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego. Z listy podkarpackiej Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy, z 9 miejsca, startuje wicemarszałek Maria Kurowska.

Szef resortu sprawiedliwości odniósł się także do niedawno opublikowanego raportu o braku zaufania Polaków w niezawisłość sądów. Zbigniew Ziobro podkreślał, że te sondaże były też złe w poprzednich latach, a ostatnio jest widoczna poprawa również dzięki zmianom w sądownictwie podejmowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Minister Sprawiedliwości skomentował także kwestie ewentualnych reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. Ziobro mówi, że Polska nie byłaby jedynym krajem, również taką możliwość rozważa Grecja. 

Dobiegają końca prace nad raportem dotyczącym strat poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej. Ma być opublikowany jeszcze w tym roku. Pracami zespołu do spraw oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec kieruje poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj