Krzysztof Feret o polityce i Kościele
fot. A.Kutrzeba

Lider podkarpackich struktur partii .Nowoczesna uważa, że udział Donalda Tuska w spotkaniu Koalicji Europejskiej świadczy o jego zamiarach powrotu do polskiej polityki. Przewodniczący rady europejskiej w sobotę uczestniczył w wiecu wyborczym obok innych liderów opozycji.

Krzysztof Feret z Nowoczesnej, powiedział na naszej antenie, że Donald Tusk, tu cytat: "nie przekroczył ewidentnie granicy, którą wyznacza mu stanowisko przewodniczącego rady, kończy kadencję i prawdopodobnie ma ambicje powrót do polskiej polityki".

Odnosząc się do dyskusji wokół przestępstw pedofilii wśród duchownych Feret stwierdził, że również hierarchowie Kościoła powinni ponieść konsekwencje zachowania podległych im księży. "Powinni się podać do dymisji albo przynajmniej oddać do dyspozycji papieża Franciszka" - zaznaczył nasz gość.

W ubiegłym tygodniu .Nowoczesna nie wzięła udziału w głosowaniu nad rządowym projektem zaostrzenia kar dla pedofilów. Jej politycy domagają się powołania specjalnej komisji świeckiej z udziałem przedstawicieli fundacji "Nie lękajcie się".

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Walter 20 Maj, 2019

    Przez 8-lat spali.

  • Observator 20 Maj, 2019

    Są to typowe wywody ideologiczne z poprzedniego okresu, w którym rządziła. PZPR i KPZR. Jaka tu nowoczesność? Czy ten promowany przez PR Rzeszów płaci abonament RTV?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj