Wydrukowali elektroniczną protezę dla swojej koleżanki
Ft. Archiwum prywatne

Spełnili swoją obietnicę. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu zaprojektowali i wydrukowali elektroniczną protezę dla swojej koleżanki.

Kinga Wawro urodziła się bez prawego przedramienia, w styczniu dostała od wychowawcy i kolegów protezę mechaniczną. Ta nowa, niebiesko-zielona proteza jest wyposażona m.in. w latarki, aby oświetlić trudno dostępne miejsca, magnes neodymowy, za pomocą którego Kinga będzie mogła chwytać małe przedmioty. Znajduje się w niej czujnik odległości, który wykrywa ruchy mięśni, a wszystkim steruje mikroprocesor.

Uczniowie udostępniają swoją pracę na stronie "Ręka 3D - szczęście z plastiku", dlatego za niewielkie pieniądze każdy może wydrukować taką protezę dla dziecka.

Kindze, tegorocznej maturzystce, w pracy mechanika samochodowego potrzebna będzie jeszcze doskonalsza, tzw. proteza bioniczna. Jej koszt to jednak 180 tys. zł. Dlatego na stronie zrzutka.pl/hc2pga,zbiera pieniądze na ten cel. Potem zbiórka będzie kontynuowana dzięki Fundacji Blisko Ciebie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj