Dziś w Szkole Rysunku i Malarstwa "Karpiński" w Stalowej Woli dzień otwarty. Będzie można poznać specyfikę prowadzenia zajęć w pracowni artystycznej "Karpiński", ale też zobaczyć, jak pracują adepci szkoły oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Będą to warsztaty rysunku, malarski oraz zajęcia dla dzieci.

Podczas Dnia Otwartego czynna będzie także II wystawa adeptów Szkoły Rysunku i Malarstwa "Karpiński". Prowadzi ona kursy przygotowujące na studia artystyczne. Muzealni przewodnicy oprowadzą gości po Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego i pokażą interaktywną wystawę czasową "Poznaj siebie".

Dzień otwarty w Galerii przy ul. Rozwadowskiej 12 w Stalowej Woli dziś od 16.00–19.00.

Warsztat rysunku "Studium martwej natury" dla przyszłych kursantów poprowadzi dr Janusz Baran, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Warsztat malarski przygotuje Justyna Posiecz-Polkowska, absolwenta ASP w Gdańsku zajmująca się malarstwem sztalugowym i wielkoformatowym malarstwem ściennym w przestrzeni miejskiej – muralem.

Podczas warsztatów dla dzieci Magdalena Antonowicz, artystka i pedagog z wieloletnim stażem, pokaże wybrane techniki plastyczne. Zainteresowani będą mogli odbyć indywidualne konsultacje z artystami. Mile widziane teczki z pracami!

Szczegóły dotyczące zajęć i prowadzących dostępne są na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli http://www.muzeum.stalowawola.pl w zakładce PRACOWNIA.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj