Dyskutowali o projektach rozwoju pogranicza Polska-Białoruś-Ukraina
fot. www.PBU2020.eu

Wspólne projekty transgraniczne dotyczące ochrony zdrowia zostały wczoraj (25.06) podsumowane w Grodnie (Białoruś) na konferencji rocznej Programu Polska-Białoruś-Ukraina.

Od 15 lat ten unijny Program wspiera procesy rozwojowe na pograniczu trzech krajów, poprzez współfinansowanie wspólnych przedsięwzięć. W obecnej perspektywie finansowej (2014-2010) m.in. Podkarpackie Centrum Chorób Płuc pomaga lekarzom z obwodu zakarpackiego w budowie szpitala gruźliczego przy granicy ukraińsko-rumuńskiej. Dzięki temu, poprawi się pomoc medyczna w przypadkach tej choroby w rejonie Karpat.

Z kolei celem projektu “Wspólna inicjatywa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Lwowskiego Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego" jest zwiększenie dostępności do usług opieki zdrowotnej w zakresie współczesnej chirurgii.

W trakcie konferencji w Grodnie, przedstawiciele Instytucji Zarządzającej i Wspólnego Sekretariatu Technicznego zaprezentowali uczestnikom aktualny stan Programu i postępy w jego realizacji. Tę część Konferencji uzupełniło podpisanie umowy grantowej na realizację mikroprojektu „Transgraniczne Dziedzictwo Puszczy Białowieskiej”. Jest to pierwsza umowa grantowa dla projektów wyłonionych w drugim naborze wniosków.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj