M. Jarosińska-Jedynak o rozwiązaniach dla niepełnosprawnych w turystyce
fot. gov.pl

Osoby niepełnosprawne mają coraz więcej miejsc na uprawianie turystyki. Ich udział w życiu społecznym, w tym w zdobywaniu górskich szczytów powinien być tak samo naturalny jak usuwanie barier architektonicznych, montowanie wind czy sygnałów dźwiękowych na przejściach dla pieszych.

Do wędrówek po górach osobom niepełnosprawnym potrzebni są jednak specjalni asystenci turystyczni czy niewielkie wózki elektryczne, którymi mogą wjechać szlakiem turystycznym na bieszczadzkie szczyty.

Takie wózki a także możliwości korzystania ze specjalnej aplikacji elektronicznej informującej o przebiegu trasy zaprezentowano podczas konferencji w Czarnej w Bieszczadach. Dzisiaj grupa niewidomych podopiecznych Fundacji Pogranicze bez barier wraz z uczestnikami konferencji Bieszczady bez barier - na szlaku z funduszami europejskimi sprawdza w praktyce szlak na Połoninę Wetlińską.

Sprawdzamy, jakie rozwiązania mogą być najbardziej uniwersalne i potrzebne mówiła na naszej antenie Małgorzata Jarosińska-Jedynak, podsekretarz stanu w ministerstwie inwestycji i rozwoju. Podczas konferencji omówiono także założenia rządowego programu Dostępność Plus,w który wpisują się zadania turystyki społecznej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj