Promują program 500 +
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Do końca lipca na Podkarpaciu trwa akcja informacyjna Rodzina 500 Plus. Zainteresowani mieszkańcy są informowani na temat nowej formuły rządowego programu, a także otrzymują pomoc w wypełnieniu wniosku. 

O godzinie 9 zespół  wojewody podkarpackiego odwiedzi Nozdrzec w powiecie brzozowskim, a o 11.30 Pysznicę w pow. stalowowolskim. 

Dwie godziny później  (godz. 13.30) specjalny „Bus 500+” przyjedzie do Stalowej Woli. Mobilny punkt informacyjny programu „Rodzina 500+” zaparkuje przy Wodnym Placu Zabaw w Parku Miejskim. W spotkaniu z mieszkańcami weźmie udział Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

Program „Rodzina 500+” wszedł w życie w kwietniu 2016 roku i przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej rodzin. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie  od 1 lipca tego roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę

Wniosek o świadczenie można złożyć w wieloraki sposób. Najwygodniejszą drogą jest uczynienie tego przez Internet za pomocą systemu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP, portalu usług elektronicznych ZUS lub bankowości internetowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 16 Lip, 2019

    Super PIS wielkie dzieki. God Bless PIS

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj