Liderzy Lewicy (SLD, Razem i Wiosna) przedstawili dziś swoje "jedynki" we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu. W okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim listę Lewicy otwiera Wiesław Buż. Z  pierwszego miejsca na liście krośnieńsko - przemyskiej liście Lewicy znalazł się Łukasz Rydzik. 

  Prezes partii Razem Adrian Zandberg będzie ubiegał się o mandat posła w Warszawie, natomiast przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty w Sosnowcu. 

Adrian Zandberg zapowiedział, że Lewica w polskim parlamencie chce między innymi skupić się na prawach człowieka. „Idzie do Sejmu silna drużyna. Drużyna, która upomni się o prawa człowieka, która upomni się o politykę mieszkaniową, o demokrację i będzie odważna, która nie będzie tchórzyć” - mówił przewodniczący Razem. Szef sztabu Lewicy Robert Biedroń powiedział, że innym istotnym problemem, który poruszą kandydaci będzie naprawa służby zdrowia. Robert Biedroń w rozmowie z dziennikarzami mówił też, że kandydatów do Senatu Lewica uzgodni wspólnie z Koalicją Obywatelską oraz Polskim Stronnictwem Ludowym.

   IAR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj