Posłowie PiS-u i PO o przyszłości UE i Polski
Fot. archiwum

Wicepremier i prezes PIS zapowiada, że jego ugrupowanie będzie realizować ideę konfederacji europejskiej, "zintegrowanej Europy, która będzie realnym supermocarstwem, ale która będzie zostawiała dużo więcej swobody państwom narodowym" – mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński.

Pytany o to poseł PIS Kazimierz Gołojuch powiedział na naszej antenie, że teraz w Unii dominują Niemcy i Francja, a chodzi o suwerenność i równie traktowanie wszystkich państw. Na to zareagowała posłanka PO Joanna Frydrych, która powiedziała, że PIS wielokrotnie pokazało, że nie chce być w Unii Europejskiej, czego dowodem jest m.in. ostatnie weto Polski wobec budżetu Unii Europejskiej. Posłanka Frydrych powiedziała również, że nie ma potrzeby, żeby walczyć o suwerenność, ponieważ ona jest.  

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes PIS zapowiada też dalsze zmiany w sadownictwie, bo jak twierdzi, sądy w Polsce są upolitycznione. Odnosi się do wyroku TK w sprawie ustawy antyaborcyjne, zapowiada również, że pozostanie w polityce do 2024 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj