Kto będzie rządził? T. Pelczar czy J. Zych? [AKTUALIZACJA]
fot. R.Machnik

Nadal nie wiadomo kto będzie wójtem gminy Korczyna. W pięciu tamtejszych obwodowych komisjach wyborczych, zgodnie z decyzja sądu, zaplanowano dziś ponowne przeliczanie głosów oddanych w ubiegłorocznych wyborach na wójta.

Jak już ustalono w 2 komisjach wyniki są identyczne jak podczas ubiegłorocznego głosowania, w jednej komisji w Komborni wynik różni się jednym głosem. W pozostałych dwóch komisjach wyborczych nr 1 i 2 w Korczynie z powodu problemów technicznych liczenie głosów rozpoczęto z opóźnieniem. Jak się dowiedzieliśmy jedna z komisji wezwała policje. Na miejscu był też komisarz wyborczy z Krosna. Prawdopodobnie wieczorem znane będą wyniki ponownego przeliczania głosów czyli będzie wiadomo kto został wójtem gminy Korczyna.

Liczenie głosów ma związek z nieprawidłowościami stwierdzonymi w czasie ostatnich wyborów samorządowych .Po proteście wyborczym Tadeusza Pelczara, który w listopadzie ubiegłego roku przegrał wybory z Janem Zychem dwoma głosami Sąd Okręgowy w Krośnie wygasił mandat. W 5 komisjach wyborczych zarządzono ponowne liczenie oddanych głosów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • mieszkaniec 08 Wrz, 2019

    Bo ta cała sytuacja to jest jeden wielki cyrk wywołany przez TP :( Na stronie Korczyna.pl można przeczytać o negatywnych konsekwencjach tego calego zamieszania. Za to odpowiedzialnosc powinien poniesc Tadeusz P., ale rowniez radni z ramienia PiS, w szczegolnosci Piotr Sz.! Panowie, żenada! Brać się do roboty dla dobra gminy Korczyna, a nie skłócać mieszkańców!!

  • Mieszkanka 08 Wrz, 2019

    Pan Jan Zych jest był i będzie bardzo dobrym wójtem!!!!!!!A cała ta sytuacja wygląda z mojej perspektywy jak cyrk!!!!

  • Walter 08 Wrz, 2019

    Nie ma sie co spieszyc do nastepnych wyborow jeszcze 3 lata.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj