Urszula Kopeć-Zaborniak Bibliotekarzem Roku w Polsce
fot. Grzegorz Rzepka

Ogromne wyróżnienie spotkało Urszulę Kopeć-Zaborniak dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Decyzją internautów i fachowców z branży została wybrana Bibliotekarzem Roku 2016 w Polsce. W siódmej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w finałowej rozgrywce wzięło udział 15 osób.

Urszula Kopeć-Zaborniak podkreśliła na naszej antenie, że gmina Cieszanów nie odczuwa kryzysu czytelnictwa, o jakim mówi ogólnopolski raport Biblioteki Narodowej. Zgodnie z badaniami, w ubiegłym roku w Polsce ani jednej książki nie przeczytało aż 63 procent obywateli. Tymczasem w Cieszanowie, w rejestrach biblioteki miejskiej i jej filii w gminie przybywa blisko pięć procent czytelników rocznie. Jedną z przyczyn niesłabnącego zainteresowania czytelnictwem jest wprowadzenie do oferty placówki książek w wersji cyfrowej.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie odbierze zaszczytny tytuł Bibliotekarza Roku  2016 w Polsce 19 maja podczas Warszawskich Targów Książki.
Warto dodać, że w całym kraju jest około 35 tysięcy bibliotekarzy, którzy pracują w 32 tysiącach bibliotek.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj