Film Bogdana Miszczaka "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" zostanie pokazany podczas 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 18 do 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood.

To jeden z największych na świecie przeglądów polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Jury nagradza najlepsze filmy minionego roku.

Do tej pory nagrody zdobyły takie produkcje jak: "Ida", "Miasto 44", "Pogoda na jutro", a także reżyserzy: m.in. Paweł Pawlikowski, Jan Komasa czy Jerzy Stuhr. W festiwalu biorą udział również zagraniczne gwiazdy współpracujące z polskimi filmowcami m.in. Andy Garcia, Emmanuelle Seigner i Hugh Grant.

Film "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" to fabularyzowany dokument pokazujący twórcę przemysłu naftowego i wynalazcę lampy naftowej. Jego życie rodzinne i tworzenie pierwszych spółek naftowych w Bóbrce.

Festiwal jest organizowany od 1999 roku przez Polish American Film Society przy wsparciu między innymi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz Departamentu Kultury Miasta Los Angeles.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 18 Gru, 2020
  Patrick T. Slowinski w rozmowie z Romanem Adamskim
  Patrick T. Slowinski w rozmowie z Romanem Adamskim
  Specjalnym gościem naszej piątkowej przedpołudniówki publicystycznej „Tu i Teraz” był Patrick T. Slowinski, od sierpnia ubiegłego roku konsul generalny Stanów...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj