Szlachta o budżecie, a Fijołek o wsparciu dla młodych
Fot. Olga Hałabud

Na ostatnim powyborczym już posiedzeniu Sejmu obecnej kadencji będzie głosowany projekt budżetu na przyszły rok - przypomniał w Rzeszowie poseł PIS Andrzej Szlachta. To pierwszy po transformacji projekt budżetu bez deficytu - podkreślił szef sejmowej Komisji Finansów.

Projekt zakłada dochody i wydatki budżetu państwa na rok 2020 w wysokości 429,5 miliarda złotych. Największe wpływy do budżetu mają dać: podatek VAT - 20 miliardów 150 milionów złotych, podatek akcyzowy - prawie 75 miliardów złotych, podatek dochodowy od osób fizycznych - 66, 5 miliarda złotych, oraz podatek dochodowy od osób prawnych - prawie 42 miliardy złotych.

Według szefa komisji finansów propozycja PSL likwidacji podatku dochodowego dla emerytów jest nie do udźwignięcia przez budżet. Projekt zakłada natomiast waloryzację rent i emerytur o 3,4 procent oraz 6-procentową podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej.

Z kolei Marcin Fijołek podsumował kampanie wyborczą. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na to, że partia przygotowała obszerny program wsparcia dla ludzi młodych. Dodał, że część z pięciu propozycji już zostały zrealizowane, co udowadnia jak mówi że młody człowiek dla ugrupowania ma duże znaczenie. Już w sierpniu został wprowadzony program zerowy PIT dla osób do 26 roku życia. Marcin Fiołek podkreślił, że wymierne korzyści będą mieli młodzi przedsiębiorcy, rozpoczynający własną działalność gospodarczą. Dla nich partia przygotowała ulgi w płaceniu składek ZUS.

Kandydat do Sejmu przypomniał, że dużym wsparciem także dla osób młodych jest program 500+ oraz podwyższenie płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych w roku 2023. Marcin Fiołek zaapelował o pójście do wyborów i oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj