Andrzej Kraska: ARiMR czeka na wioski o odszkodowania dla rolników
fot. ak

Do połowy listopada został wydłużony termin składania wniosków o wypłatę odszkodowań za szkody w rolnictwie. W tym roku, z powodu klęsk żywiołowych, najbardziej ucierpiały powiaty: mielecki, kolbuszowski i leżajski.

Zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Kraska powiedział, że powinno wypłynąć około 6 tys wniosków, na razie jest ponad 3350. Na konta rolników przelano do tej pory ponad 7 mln zł.

Nasz gość przypomniał, że wciąż przyjmowane są wnioski o pieniądze na budowę urządzeń nawadniających. To mogą być studnie albo zbiorniki na wodę. Wśród dokumentów, które należy złożyć musi być dokument wydawanych przez Wody Polskie. Tylko prawomocna decyzja wodno-prawna warunkuje uzyskanie dofinansowania wypłacanego przez ARiMR. O pieniądze na tego typu inwestycje mogą obiegać się rolnicy posiadający od 1 do 300 ha.

Andrzej Kraska przypomniał, że od 16 października trwa wypłata zaliczek na tegoroczne dopłaty. Już około 70 procent wniosków zostało realizowanych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj