Śledztwo przedłużone do końca roku
Fot. Archiwum

Śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie zostało przedłużone do końca roku. W tej sprawie zatrzymano ponad 40 osób, w tym byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzeja P., który - zdaniem prokuratury - kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

W jej skład mieli także wchodzić między innymi: były prezes sądu, była księgowa i osoba odpowiedzialna za przetargi.

Zdaniem prokuratury zlecali oni zaprzyjaźnionym firmom usługi, które nie były wykonywane. W ten sposób wyprowadzili z Sądu Apelacyjnego w Krakowie 30 milionów złotych.

- Śledztwo dobiega końca, potrzebujemy jednak jeszcze trochę czasu - wyjaśnia Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Ze śledztwa wyłączono do osobnego postępowania sprawę 10 byłych dyrektorów sądów z Małopolski, Wrocławia i Kielc. Ich proces ruszył w poniedziałek przed rzeszowskim sądem i będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

Taki wniosek złożył prokurator właśnie ze względu na prowadzone wciąż główne śledztwo afery w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj