Poseł P.Babinetz o ustawie dot. dyscyplinowania sędziów
fot. Kpalion / wikipedia

Sędziowie nie mogą kwestionować decyzji o powołaniu innych sędziów, musi być reakcja ze strony państwa, w przeciwnym razie może dojść do anarchizacji obszaru wymiaru sprawiedliwości - powiedział na naszej antenie - poseł PiS Piotr Babinetz. W ten sposób skomentował przygotowaną przez PIS znowelizowaną ustawę dotyczącą dyscyplinowania sędziów.

Gość Radia Rzeszów powiedział też, że Polacy oczekują zmian w wymiarze sprawiedliwości i muszą one być wprowadzone w sposób spokojny, ale jednak stanowczy i konsekwentny.

Odnosząc się do zakończonych już konsultacji społecznych dotyczących nowej Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, poseł Babinetz powiedział, że jest duża szansa, że wnioski złożone przez południowe gminy Podkarpacia, zostaną uwzględnione.

To właśnie te gminy wykazały się dużą aktywnością podczas konsultacji. Do nowej Strategii Rozwoju Województwa gminy i stowarzyszenia zgłosiły w sumie ponad 1200 wniosków. Jest to dokument, który określi najważniejsze założenia i kierunki rozwoju regionu. Jest też podstawą do późniejszego podziału pieniędzy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli jednej z najważniejszych form finansowego wsparcia dla firm, samorządów, instytucji i stowarzyszeń.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj