Zbierają na sprzęt ratujący życie dzieciom. WOŚP w regionie
fot. mm

Rzeszów

Koncerty, pokazy akrobatyki, lodowisko czy warsztaty z robienia instrumentów muzycznych. O godz. 12:00 na rzeszowskim rynku oficjalnie rozpocznie się finał 28 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W planach imprezy są również pokazy tresury psów, mecz hokejowy i wystawa pojazdów zabytkowych.

Wiele atrakcji czeka również w podziemnej trasie turystycznej - warsztaty plastyczne i kół naukowych oraz pokazy tańca ludowego z okazji 50-lecia Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca Połoniny.

Na 17:45 zaplanowano koncerty finałowe. Na scenie wystąpią Mr Zoob, Feel a po światełku do nieba zagrają Skaldowie.

Rzeszów zawalczy także o 50 tysięcy złotych na sprzęt medyczny dla noworodków. To w ramach Wielkiej Ściskawy na Rynku - konkursie organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Polega na zebraniu jak największej liczby osób w obrębie namalowanego na ziemi serca o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Jak powiedziała nam Magdalena Leśko z jednego ze sztabów, akcja zacznie się o godzinie 15:00 i potrwa pół godziny, ale najważniejsze będzie kluczowe 30 sekund. Tzw. decydująca trzydziestka będzie próbą pobicia zeszłorocznego rekordu z Torunia, czyli przekroczenia liczby 914 uczestników

Projekt w skali ogólnopolskiej zadebiutował rok temu, od 28. Finału Ściskawy są oficjalnymi wydarzeniami Finału WOŚP.

Przemyśl

Głośniej niż w latach poprzednich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Przemyślu. Po raz pierwszy od wielu lat główne atrakcje będą miały miejsce na Rynku Staromiejskim vis a vis magistratu. Samorząd miejski zaangażował się organizacyjnie ale też urzędnicy i radni już kilka dni wcześniej zorganizowali zrzutkę pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia potrzebujących dzieci. Główne imprezy rozpoczną się o 14:30. Na estradzie w sercu miasta wystąpią między innymi VIP NO RIP, KSU, DOC, Siostry KOWALIK - półfinalistki programu The Voice of Poland, a o godzinie 19.00 ZEAMSONE. Na godzinę 20.00 przygotowano wielką niespodziankę.

Stalowa Wola & Nisko

Natomiast na ulicach Stalowej Woli kwestować będzie ponad 200 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas 28. finału ogólnopolskiej akcji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci w medycynie zabiegowej. Dotychczasowy rekord stalowowolskiego sztabu WOŚP to ponad 175 tysięcy złotych.

Na mieszkańców Stalowej Woli czeka mnóstwo atrakcji sportowych, muzycznych oraz integracyjnych, które odbywają się w ramach imprez towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zaplanowano m.in. bieg oraz marsz Nordic Walking „Policz się z Cukrzycą”, Orkiestrowy Maraton Zumby, gry i zabawy dla dzieci, pokaz aut terenowych. Finał z koncertami o godz. 14 w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Z kolei w Nisku orkiestrowe granie rozpocznie się o godzinie 9:00 od meczu piłki halowej dla dzieci. W planach są też turnieje koszykówki i siatkówki oraz zawody w siłowaniu na rękę o Puchar Burmistrza Niska.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj