Goście Kalejdoskopu o przepisach dyscyplinujących sędziów
Fot. ak

Podkarpacki senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Ożóg uważa, że przyjęcie przepisów dyscyplinujących sędziów to konieczność. 

Przypomnijmy - w piątek - senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych. Nowe przepisy wprowadzają odpowiedzialność sędziów za działania mogące uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości; przewidują  sankcje za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego; czy działalność publiczną, której nie da się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. 

Senator Ożóg powiedział na naszej antenie, że potrzebne jest usprawnienie pracy polskich sądów, bo teraz są 702 wakaty, poza tym powinna być możliwa ingerencja w immunitet sędziowski. 

Z kolei  posłanka Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska uważa, że ustawa dyscyplinująca sędziów nie rozwiązuje żadnego problemu polskiego sądownictwa. Czas postępowania w sądach się wydłużył, a wakaty sędziowskie - to problem Prawa i Sprawiedliwości - który chciał mieć wpływ na obsadę personalną w sądach - powiedziała na naszej antenie posłanka Skowrońska. 

Odrzucona przez Senat ustawa trafi ponownie pod głosowanie do Sejmu, gdzie większość ma PiS. Jego najbliższe posiedzenie zaplanowane jest na środę i czwartek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 20 Sty, 2020

    Doprowadzenie do reformy i unowocześnienia polskiego sądownictwa to niezbędna konieczność. Przy powstawaniu nowej RP władza sądownicza została praktycznie nie tknięta tak w zakresie funkcjonowania jak również obsadzania stanowisk. Pani poseł to jak zwykle wszystko neguje i przekręca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj