Podkarpaccy posłowie o Brexicie i reformie wymiaru sprawiedliwości
Fot. Marcin Kalita

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie jest korzystne dla struktur europejskich - uważają posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyliusz, dzisiejsi goście dnia Polskiego Radia Rzeszów.

Jak mówi posłanka Maria Kurowska Brexit oznacza dla Unii duży uszczerbek, bo Wielka Brytania to jedna z największych europejskich gospodarek, której PKB w UE wynosi kilkanaście procent. Parlamentarzystka Solidarnej Polski przypomina jednocześnie, że polska prawica zgadzała się z wieloma brytyjskimi politykami w kwestii reform Unii, zmierzających do zwiększenia uprawnień państw narodowych.

Z kolei Paweł Poncyljusz uważa, że w dziejach Unii kończy się pewna epoka, nie wiadomo również czy proces wychodzenia ze struktur europejskich zakończy się na Wielkiej Brytanii. Problemem jest czy te procesy odseparowywania się od Unii uda się zahamować czy też kolejne kraje będą z niej wychodzić - dodaje poseł Koalicji Obywatelskiej.

Komentując spór o sądownictwo, posłanka Maria Kurowska mówi, że Zjednoczona Prawica szła do wyborów pod hasłem reformy wymiary sprawiedliwości i ta reforma musi być kontynuowana, aby mógł on sprostać nowym wyzwaniom.

Z kolei poseł Paweł Poncyljusz uważa, że zmiany mają jeden cel - wydawanie orzeczeń korzystnych dla rządzącej większości i faktyczną likwidację niezależności wymiaru sprawiedliwości.

Przypomnijmy, na podpis prezydenta czeka tzw. ustawa represyjna dyscyplinująca sędziów. Ma on na to czas do 14 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj