A. Szlachta i A. Zapałowski o problemach po restrukturyzacji PBS w Sanoku
fot. mm

Poseł Andrzej Szlachta z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na naszej antenie, że sprawa samorządów dotkniętych restrukturyzacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego trafi w tym tygodniu do Sejmu. W przymusowej restrukturyzacji przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny - ponad 30 podkarpackich samorządów straciło około 80 milionów złotych.

Andrzej Szlachta powiedział, że problem zostanie omówiony w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych. Polityk stwierdził, że w dyskusji będzie uczestniczył przedstawiciel resortu finansów. Nie wykluczył też udziału przedstawiciela Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Z kolei Andrzej Zapałowski z Konfederacji Wolność i Niepodległość powiedział, że rekompensaty dla poszkodowanych samorządów są obowiązkiem rządu. Zapałowski podkreślił, że samorządy nie są prywatnymi firmami, lecz częścią systemu państwowego i - jak się wyraził - "każdy rząd powinien odpowiadać za to, bo to są pieniądze publiczne, a samorządy często nie mają wyjścia, gdzie lokować środki".

Dzisiejsza prasa regionalna donosi o fiasku ubiegłotygodniowych rozmów podkarpackich samorządowców z wiceministrem finansów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj