W. Furman o przyszłości radia i radiofonii
Fot. mm

W Światowym Dniu Radia i erze nowych mediów zastanawiamy się nad przyszłością radia.

Medioznawca - profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Wojciech Furman powiedział na naszej antenie, że żyjemy w czasach nasyconych informacjami, media rywalizują o naszą uwagę co oznacza, że przekazy muszą być coraz krótsze, bardziej atrakcyjne i  wyraziste.

Co więcej, trudno jest wyłowić przekazy wartościowe rzetelne i sprawdzone i pod tym względem radio ma ważną funkcję. Ponieważ każdy może być nadawcą i coś napisać na Facebooku, prowadzi bloga albo vloga, istotna jest wiarygodność nadawcy, że  przekaz jest rzetelny i sprawdzony, że nie jest to plotka czy fejk. Dlatego - jak podkreślał nasz gość - tym większe ma  znaczenie dla kompetentnych odbiorców to, że przekaz radiowy jest tworzony przez profesjonalistów, którzy zanim coś powiedzą, to to sprawdzą.  

Światowy Dzień Radia obchodzony jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała po II wojnie światowej - w 1946 roku.

Z ważnych dat z historii warto przypomnieć, że 1 lutego 1925 roku ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie został wyemitowany pierwszy program radiowy. Ta data uważana jest za początek polskiej radiofonii. 24 lutego 1925 r prasa warszawska zaczęła drukować programy radiowe.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Janek Niemaszek 14 Lut, 2020

    Wojciech wie co mówi! Pozdrawiam. Jan.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj